Ottelukilpailut Loviisassa 14.03.2015

Hei kaikki!

Ottelu kausi kännistyy jo viikon päästä ja nyt onkin oiva tilaisuus lähteä kokeilemaan taekwondo-ottelua. Kilpailut käydään Loviisassa, joten matkakaan ei ole pitkä ja porvoosta on menossa sen verran autoja, että kaikki innokkaat mahtuvat varmasti kyytiin. Kilpailuja ei kannata jännittää ja ujostella, sillä mukana on monta kokenutta ottelijaa ja valmentajaa ja he kyllä neuvovat ja antavat vinkkejä uusille ottelijoille. Joten rohkeasti mukaan kokeilemaan ottelemista Loviisaan!!!

Kilpailut ovat siis 14.3 ja viimeinen ilmoittautuminen kilpailuihin on 5.3 seuran myclub sivulla. Kysy lisää omaltaja valmentajaltasi tai muilta vetäjiltä. Ottelijoilla on oltava voimassa oleva liitonlisenssi ja kilpailemisen kattava vakuutus. Mikäli sinulla on liitonkautta vakuutus, niin se kattaa kilpailemisen. Lisäksi kilpailut käydään elektronisilla panssareilla, joten kilpailijoilla on oltava omat elektroniset jalkateräsuojat (voidaan mahdollisesti lainailla näitä seuran sisällä).

Ilmoittautumislinkki TÄSTÄ

Kilpailukutsu TÄSTÄ

Kaikki kokeilemaan ottelemista!

Julkaistu kohteessa Uutiset